قله شاه معلم (ماسوله داغ)

موقعیت جغرافیایی : شاه معلم (ماسوله داغ) در استان گیلان و در شمال غربی ماسوله قرار دارد.
بررسی توپوگرافی قله : شاه معلم تک قله ای بر روی یک خط الرأس شرقی غربی است که خود بخشی از رشته کوه های گیلان متصل به رشته اصلی سفید کوه می باشد.
ویژگی های خاص : آبادی زیبای ماسوله با خانه ها و معماری زیبا یکی از نقاط سیاحتی اطراف قله است. ارتفاع این آبشار در حدود ۳۰ متر است و در غرب ماسوله قرار دارد.
مسیر صعود به قله : وقتی گام به جنگل می گذاریم مه بر روی دامنه های مرطوب فروریخته است و آرام به پایین فرو می غلطد. صدای رودخانه خروشان ماسوله به گوش می رسد و درختان جنگلی ز هر سو ما را در برگرفته اند. بعد از فومن به تدریج به آبادی بسیار زیبای ماسوله نزدیک می شویم خانه ها با رنگ خردلی بر روی یکدیگر تا ارتفاعی معین بالا رفته اند. مه در سراسر تپه های مشرف به ده موج می زند و آبادی ساکت و آرام است. حتی روزهای تعطیل اینجا غوغایی است. اینک آرام آرام از کنار منبع بزرگ آب در بالای ماسوله خود را از راهی پاکوب و مشخص به سوی امامزاده ابراهیم در زیر گردنه ای می رسانیم. پس از آن به لشکرگاه می رسیم که شامل چندین کلبه است. راه خاکی که از عرض منطقه عبور می کند را طی می کنیم. پس از عبور از جاده خود را بر روی یال اصلی قله قرار می دهیم. این یال بلند و نسبتاً طولانی پس از عبور از جاده خود را بر روی یال اصلی قله قرار می دهیم. این یال بلند و نسبتاً طولانی پس از چندی ما را بر یکی از بام های گیلان و برفراز دشت های زیبای آن می رساند. مناظر زیبا و سرزنده اند. سفید کوه زیبا در غرب و پشته کوه و لاس پشته در جنوب شرقی دیده می شوند.
وضعیت قله در زمستان : بدیهی است که زمستان حجم برف در زیر قله بسیار زیاد است ولی صعود بدان بدون مشکل خاصی به انجام می رسد. شناسایی در مسیر صعودهای تابستانی از جمله ضرورت های چنین برنامه زمستانی میباشد. بهترین زمان برای صعود به این قله اردیبهشت ماه است.

کل طول صعود

۱۳٫۴ km

زمان کلی برنامه صعود

۸:۲۵:۰۲

ارتفاع شروع صعود

۱۷۱۸ m

کل زمان در حال حرکت

۴:۴۴:۴۰

ارتفاع پایان صعود

۳۰۴۴ m

کل زمان توقف

۳:۴۰:۲۲

کل ارتفاع پیموده

۱۳۲۶ m

سرعت متوسط

۲ km/h

تاریخ اجرا

۱۳۹۱/۴/۶

سرعت زمان حرکت

۳ km/h

برای دانلود فایل های gps شاه معلم اینجا کلیک کنید.
(تمام فایلها روی موقییت یاب گارمین gpsmap 62s تست شده است)
برای آموزش کار با فایلهای gps اینجا کلیک کنید
برای دیدن گزارش برنامه شاه معلم اینجا کلیک کنید
برای دیدن عکسهای برنامه شاه معلم اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

این نوشته در گزارش برنامه‌های گروه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 6 = 30

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>